fbpx
You are currently viewing 20 קעקועים עם משמעות – איך לבחור קעקוע עם משמעות

20 קעקועים עם משמעות – איך לבחור קעקוע עם משמעות

פעם, אדם שבחר לעשות קעקוע ולהתחדש בציור או כיתוב קבוע על העור, נחשב לסוג של פורץ דרך, "ילד רע" ומי שבועט במסגרות ובתכתיבים חברתיים.

היום, התמונה כבר שונה לגמרי. מתחביב נישתי ואפילו מוקצה, עולם הקעקועים הפך למיינסטרימי ביותר, וגברים ונשים בגילאים שונים ומכל שכבות האוכלוסייה בוחרים לעטר את הגוף בקעקוע חדש, הרבה פעמים יותר מאחד בלבד.

וככה, כשיותר ויותר אנשים עושים את זה, הרצון במקוריות ובחדשנות רק גובר וכולם מחפשים קעקוע שלא יהיה רק יפה או מרשים, אלא שיהיה גם בעל משמעות ויגיד משהו על האופי על סיפור החיים של המתקעקע.

לנו בתור מקעקעים, קל וטבעי מאד לייעץ כזה נוגע לחלקים האומנותיים של קעקועים כמו הצללות וצבעים או חלקים טכניים כמו אזורים מומלצים, זמני החלמה וכן הלאה.

לעומת זאת, לעזור לאנשים בבחירת קעקוע עם משמעות אישית, עניין אינדיבידואלי לחלוטין ומשתנה מאדם לאדם (דבר שאנחנו נתקלים בו לא מעט בסטודיו), זו כבר משימה קצת פחות פשוטה. אם גם אתם עדיין מתלבטים איזה קעקוע לעשות ולא בטוחים איך לבחור – הנה מדריך מקוצר לבחירת קעקוע עם משמעות וכמה רעיונות לקעקועים עם אמירה ברורה שאולי יתנו לכם קצת השראה.

איך לבחור קעקוע עם משמעות

אז מדובר כנראה בשאלת השאלות והקאצ' הוא שאין עליה תשובה חד משמעית בגלל שמה שמשמעותי לאחד לא יהיה בהכרח משמעותי לאחר.  בואו ננסה בכל זאת לשרטט קווים כלליים לבחירה של קעקוע עם משמעות אישית ואחר כך נדבר גם על קעקועים עם משמעות אוניברסלית.

קעקוע לב עם משמעות
מהי לדעתכם המשמעות הייחודית והאישית של הקעקוע?
 1. משפחה וקרובים אחרים: בין אם אלה הילדים, ההורים או קרובים משמעותיים אחרים, קעקוע של אדם קרוב הוא בלי ספק קעקוע עם משמעות. יש כאלה שבוחרים לקחת את זה עד הסוף וממש לקעקע את הדמות של אותו ואחרים בוחרים בגישה המעודנת יותר של ראשי התיבות, או סמל כלשהו שמזכיר את האדם, כמו למשל סמל של גל אם לאדם שאתם אוהבים קוראים משה. סתם, גל כמובן.
 2. סיפורי חיים והיסטוריה אישית: הרבה מאד אנשים מגדירים את עצמם על ידי דברים שקרו להם בחיים. זה יכולה להיות טראומה, סיפור הצלחה גדול, נס אישי וכל דבר בעצם שמרגישים ששינה את החיים בצורה כזו או אחרת. גם במקרה הזה מומלץ למצוא את המשפט/הסמל היחיד שמתאר את החוויה במקום להסתבך עם ציורים מורכבים מדי עם יותר מדי פרטים. אלא אם כן כמובן אתם מחפשים דווקא את הקעקועים היותר מורכבים כמובן.
 3. קעקועים עם אמירה חברתית: כאן אנחנו גולשים כבר לתחום של קעקועים עם אמירה אוניברסלית יותר, כמו לדוגמא קעקוע של סמל למאבק חברתי כלשהו. קעקועים כאלו מתאימים במיוחד לאנשים שהקדישו את החיים שלהם לקידום של אג'נדה כלשהו ומחפשים את הדרך להרגיש הכי קרובים אליה. זה יכול להיות קעקוע עם אמירה פמיניסטית, קעקועים עם מסר של מאבק בגזענות, קעקועים שמדברים על חיבור לספורט או לתחום עניין מסוים וכן הלאה.

Purdue Pharma Offers Plan to End Sackler Control and Mounting Lawsuits promifen buy anavar reddit, buy anabolic steroids usa – go gay hawaiigo gay hawaii

דוגמאות של קעקועים ומשמעותם ורעיונות לקעקועים עם משמעות

אז כמו שאמרנו, מעבר לקעקועים עם משמעות אישית שהם בחירה של כל מתקעקע, יש כל מיני סוגים של קעקועים אם משמעות רחבה יותר. חלק יכולים לסמל באופן נרחב מושגים כלליים כמו משפחה, אחרים מבטאים ערכים כמו כוח, סבלנות או שאפתנות, כאלה שעוסקים בהנצחה וזיכרון וכאלה עם משמעות עתיקה. יש כמובן אינספור דוגמאות לקעקועים כאלו, הנה כמה מהרעיונות והמוטיבים היותר מובילים ומוכרים בימינו.

קעקועים של משפטים עם משמעות

קעקוע של משפט הוא דרך פשוטה ומצוינת להנציח אדם או רעיון כלשהו. יש כאלה שבוחרים משפט משיר המזכיר להם אדם יקר שהלך לעולמו, ציטוט המתקשר לאותו אדם או משפט שהיה נוהג לומר. מי שמחפש את הגיוון יכול לגמרי לבחור לכתוב את המשפט בשפות זרות עם אותיות חדשות.

קעקועי אולד סקול

קעקוע אולד סקול - קעקוע עם משמעות
קעקוע אולד סקול קלאסי – סנונית

קעקועי אולד סקול נחשבים לקעקועים המודרניים הראשונים בני ימינו ומקושרים כמעט תמיד למלחים ויורדי ים שהיו מתקשטים בהם. ציור של עוגן למשל, הוא סגולה לחזרה הביתה בשלום ופרפר מסמל את החופש. אחרי תקופה ארוכה בה הקעקועים האלה קצת נשכחו, היום יש הרבה שעושים אותם בקטע וינטג'י שכזה ומתחברים למשמעות שיש לכל אחד מהם.

כנופיות ובתי כלא

כן, מה שהיה בעבר סוג של אות קין, הפך היום לסגנון קיעקוע די פופולרי. הקעקועים בכלא מסמלים שיוך לכנופיה או אחווה כלשהו והם משתנים לפעמים ממדינה למדינה או ממחוז למחוז. מי שבוחר לעשות אותם (מחוץ לכותלי הכלא כמובן) או מי שמחפש את השיוך וההזדהות עם הקושי של החיים מאחורי הסורגים והקשיחות הנחוצה לכך.

 קעקועים שבטיים

קעקוע מאורי - קעקועים עם משמעות
קעקוע מאורי – קעקועים שבטיים

קעקועים שבטיים קיימים בכמה סגנונות ממסורות שונות כמו המסורת המאורית, הפולינזית, הקלטית או זו של שבט ההיידה. מדובר בסגנון של קעקועים מסורתי במיוחד עם משמעות עתיקה שעבר מודרניזציה לימינו. הקעקועים המאוריים למשל מצביעים על כוח, עוצמה ומעמד חברתי כשאיורים ספציפיים נושאים משמעויות שונות כמו למשל צב המסמל הגנה או השמש המסמלת שאיפה לגורל טוב יותר. באופן כללי, לכל סגנון שבטי יש משמעות מסוימת ברורה ועתיקה הנשענת על מסורות של שנים ארוכות.

קעקוע יפני/אוריינטלי

סגנון שהחל את דרכו ביפן והתפשט דרך דרום מזרח אסיה אל העולם כולו. קעקועים צבעוניים שעיטרו בעבר את גופם של חברי היאקוזה היפנית עם ציורים מסורתיים של דרקונים, גיישות, פרחי לוטוס, דגי קוי ואלמנטים נוספים מהתרבות היפנית. בזמנם הייתה להם משמעות שסימלה את ההירכיה בארגון או אותות הצטיינות על גבורה והיום מי שבוחר לעשות אותם מחפש לרוב את המשמעות הזאת.

קעקועים גיאומטריים

קעקוע גיאומטרי - קעקוע עם משמעות
קעקוע גיאומטרי משולב עם דוט וורק ובלאק וורק

לצורות הגיאומטריות כמו מנדלות, משושים ומעויינים (משולבים זה בזה הרבה פעמים) יש כמה משמעויות. קודם כל הם מבטאים תרבות הטראנס והחיבור לפסיכדליה – תחום שהפופולריות שלו צוברת תאוצה ולא רק בקרב צעירים, ולצד זה הוא מבטא שלמות וקדמה טכנולוגית ובעיקר דיוק ושאיפה למצוינות מדעית, ממש כמו האדם המושלם של לאונרדו דה-וינצ'י. תוסיפו למשמעויות העמוקות את הדיוק והיופי בקעקועים האלה והנה לכם אחד הסגנונות היותר נפוצים ומושכים כיום.

קעקועי דוטוורק

קעקועי דוט וורק הם סגנון באומנות מודרנית המושפעת מקעקועים מסורתיים של ציורים המורכבים ממאות ולעתים אלפי נקודות קטנות ומרכיבים כך ציור שלם. אפשר ליצור קעקועים שבטיים עם משמעותיות מסורתיות בסגנון הזה וגם קעקועים גיאומטריים עם משמעות רוחנית.

קעקוע דוט וורק - קעקועים עם משמעות

קעקועי בלאק וורק

סגנון שמשלב בין הגיאומרי לקעקועים השבטיים כשהצבע השחור הוא השולט כמובן. לרוב זה נעשה על ידי ציור קווי מתאר ומילוי שלם שלהם בדיו שחור, מה שיוצר גם צורות גיאומטריות מדויקות וסימטריות וגם וייב ברור של קעקוע טרייבל. לבחירה בסגנון יש אמירה ברורה שדוגלת בעיטור הגוף בגוון אחד בלבד.

קעקועים קלטיים עם משמעות של משפחה

התרבות הקלטית שהתפתחה סביב המאה ה-11 לספירה הביאה לעולם את אומנות הקעקועים הסימבוליים שמבטאים רעיונות כמו פוריות, המשכיות, חיבור לדת ועוד, דרך צורות וקווים לא שגרתיים. הרבה אנשים שמחפשים דרך לבטא אהבה לבני משפחה ואפילו בקעקועים משותפים, בוחרים דווקא בסגנון הקלטי.

משמעות של קעקועים פופולריים

 •  קעקוע לביאה: פופולרי בקרב נשים ובעיקר אמהות. מסמל את העוצמה הנשית וההקרבה למען הילדים.קעקוע כתר:  משמעותי כוח, עוצמה ושליטה עצמית. הרבה בוחרים לעשות אותו אחרי אירוע מכונן בחיים בו הם הרגישו שהשיגו שליטה מחודשת על חייהם. בארצות הברית כתר עם חמישה שפיצים הוא קעקוע של כנופיה היספאנית ומומלץ לא לבחור בו.
 • קעקוע סנונית: נחשב היום לקעקוע אולד סקול ונפוץ מאד בקרב הימאים במאות ה-18 וה-19. הקעקוע מסמל את השאיפה לחזרה בטוחה ומהירה הביתה.

קעקוע סנונית - קעקוע עם משמעות

 • קעקוע נחש: בעוד יש כאלו שחוששים מנחשים, בתרבויות רבות הנחש מסמל דווקא פוריות, נשיות וחוכמה. מי שבוחר בו לרוב מסתמך על התרבויות הקדומות.
 • קעקוע נקודה פסיק: נקרא באנגלית Semicolon ומשמעותו סיפור שעדיין לא הסתיים. כלומר, האפשרות לשנות ולתקן דברים ולא לסיים אותם באופן נחרץ.
 • קעקוע שני משולשים: המשמעות של קעקוע שני משולשים היא לפעמים חיבור של יסודות האש והמים ובמקרים נפוצים יותר הצורות שנוצרות על ידי חיבור שני המשולשים מסמלות את שלבי החיים השונים אצל האדם – ילדות, בגרות וזקנה.

קעקועים שלא ידעתם שיש להם משמעות שלילית

לצד המשמעויות השונות של הקעקועים, יש גם לא מעט כאלה עם משמעות שלילית. חשוב לדעת שלפעמים המשמעות מתקבלת רק במדינות מסוימות או בקרב אוכלוסיות מאד ספציפיות ואנחנו בסטודיו ממליצים תמיד לברר איך הם יתקבלו במקומות שאתם נמצאים בהם לרוב. הנה כמה דוגמאות ממש מעניינות:

 • קעקוע של דמעה: נפוץ מאד בשנים האחרונות והוא התחיל את דרכו בבתי הכלא, למי שנגזרו עליו שנות מאסר רבות או לכאלו עם קרובים שמבלים שנים ארוכות במאסר. בהחלט עשוי לעורר את זעמם של אסירים לשעבר.
 • קעקוע של כתר: מדובר בכתר מאד ספציפי המעטר את גופן של נשים שהיו לקורבנות לתעשייה הסחר בנשים למטרות מין במקומות מסוימים בעולם, בעיקר בארצות הברית.
 • קעקוע של דגי הקוי: זוכרים את הקעקועים היפניים המסורתיים שדיברנו עליהם? אז אם תסתובבו איתם בחוף בתל אביב כנראה שלאף אחד לא יהיה אכפת, אבל ביפן מותר רק לחברי היאקוזה לעשות אותם. אתם מתכננים לחיות שם שווה לשקול קעקועים אחרים.
 • קעקוע של תלתן: תלתן עם ארבעה עלים הוא נחמד מאד ומסמל מזל טוב. לעומת זאת תלתן עם שלושה עלים בלבד הוא הקעקוע של המאפיה האירית.
 • קעקועים של קורי עכביש: מכירים את הקעקוע הזה שנפוץ בעיקר על המרפק? ובכן, הוא מסמל ישיבה ארוכה בכלא או התגברות על התמכרות לסמים במקומות מסוימים בהם לא ישמחו לראות מקועקעים שלא "הרוויחו את זה בכבוד".

שורה תחתונה

כמו שאתם כבר בטח מבינים, לקעקועים שונים ישי משמעויות שונות בכל מיני מקומות בעולם והרבה פעמים זה תלוי בתרבות. אנחנו בסטודיו ממליצים לכל אחד לחשוב קודם כל על קעקוע עם משמעות אישית הקשורה באנשים קרובים, בהיסטוריה, בשאיפות או בתחביבים, לאחר מכן, במידה ואין לכם רעיון מגובש לקעקוע עם משמעות אישית, לחשוב על הדבר שהוביל אתכם לעשות קעקוע ולמצוא קעקוע עם משמעות ספציפית שמתאימה לו ולבסוף להבין בדיוק מה המשמעות התרבותית של כל קעקוע במקום בו אתם מבלים את מרבית הזמן שלכם.

אין ספק שחשוב לבחרו קעקוע בצורה מושכלת ובסבלנות, אבל חשוב לנו להזכיר גם שלהתקעקע זה כיף ושלא שווה להתעכב ולהתלבט יותר מדי, גם ללכת עם הלב זה בסדר גמור.

מזכירים לכם שאנחנו כאן בכל שאלה, התלבטות או התייעצות ונשמח לעזור לכם למצוא את הקעקוע המושלם. בהצלחה!

רוצים לעשות קעקוע אבל צריכים עצה מקצועית? השאירו פרטים ונחזור אליכםאו התקשרו למספר –  03-624-0480 

Close Panel
George Lucas Calls Galaxy's Edge "Star Tours on Steroids." 4 chlorodehydromethyltestosterone anabolic steroids medicine, anabolic steroids legal countries - loarts.ru