fbpx
You are currently viewing פירסינג אינדסטריאל – כל מה שצריך וכדאי לדעת

פירסינג אינדסטריאל – כל מה שצריך וכדאי לדעת

פירסינג אינדסטריאל הקלאסי הוא פירסינג ייחודי שמורכב למעשה משני פירסינגים באחד, הנמצאים בדרך כלל באזור הסחוס העליון של האוזן, אשר ביניהם עובר תכשיט אחד ארוך.

בעבר, פירסינג אינדסטריאל היה משוייך בעיקר לסצינת הפאנק המחתרתית, אולם כאשר תחום הפירסינג החל לצבור יותר פופלאריות, ובייחוד הפירסינג באזורי הסחוס באוזן – פירסינג אינדסטריאל יצא מהמחתרת והתקרב למיינסטרים, נהיה פופולרי יותר ומהווה אמירה אופנתית ותוספת מדליקה וייחודית לאוזן.

אז מה זה בכלל פירסינג אינדסטריאל?

אינדסטריאל פירסינג

באינדסטריאל הקלאסי מדובר בשני חורים שפונים אחד אל השני ובשביל שהמוט הארוך יוכל לעבור בניהם והאוזן תוכל להחלים הם חייבים להיות אחד מול השני בדיוק, ואותה זויית בדיוק, לכן מצריך הפירסינג פירסר שמיומן באינדסטריאל. 

האינדסטריאל נעשה עם מחט, בדרך כלל בעובי של 1.6 מ"מ, אך אפשרי לעשות אותו בגדלים אחרים. 

התכשיט לאינדסטריאל צריך להיות מותאם לאוזן של המתחורר כדי שהאורך או הזווית של התכשיט יתאימו בדיוק לחירור שבוצע.

מוט אינדסטריאל שלא יתאים לחירור או לאוזן של המתחורר יכול לגרום לצילוק, נפיחות, דחייה, לגרום לבעיות שונות ולמנוע מהפירסינג להחלים.

מומלץ שפירסינג אינדסטריאל ייעשה עם עגיל שעשוי מחומרים שמיועדים לפירסינג ולגוף האדם כמו טיטניום, זהב (14/18 קראט), סרג'יקל סטיל.

האם פירסינג אינדסטריאל כואב?

פירסינג האינדסטריאל נחשב בין העגילים היותר כואבים בתחום הפירסינג, הוא עובר שכבה עבה של סחוס עם מחט עבה מהליקס רגיל (1.6 מ"מ). אינדסטריאל זה גם שני חורים, מה שאומר שני דקירות וכפול כאב, למרות שזה משתנה מאדם לאדם ויש אנשים שיכאב להם יותר מאחרים ולהפך. 

על עצמי הייתי מעריך את הכאב 8/10.

מהם הסיכונים הכרוכים בפירסינג אינדסטריאל

האינדסטריאל כמו כל פירסינג אחר הוא חדירה מלאה לעור והשתלת עצם זר בגוף, מה שיכול ללוות סכנות כמו דחייה, נפיחות יתר, צילוק, זיהומים וקריעה של הסחוס. 

מכיוון שבאזורים סחוסיים יש פחות כלי דם מאזורים אחרים בגוף, לגוף קשה יותר להילחם בזיהומים באזורים האלו וגם ההחלמה עשויה להיות ארוכה יותר.

הזיהום יכול להוביל למחזור הדם ולגרום לבעיות הרבה יותר קשות, לכן לאחר ביצוע הפירסינג יש לנהוג באחריות ולהקפיד על טיפול נכון וקל, לפי הוראות הפירסר על מנת שההחלמה תהיה מוצלחת ושלמה.

אופן הטיפול ותהליך ההחלמה

אינדסטריאל פירסינג - החלמה

זמן החלמה – ההחלמה של האינדסטריאל אורכת בדרך כלל בין 2-3 חודשים אך יכולה להתארך גם 6-12 חודשים, לכן חשוב לברר עם הפירסר מתי ניתן להפסיק את הטיפול.

אופן הטיפול – בשביל לשמור על האינדסטריאל צריך לטפל בו ולשמור עליו מאוד.

צריך לנקות אותו עם מי מלח 3 פעמים, להתיז ולתת למים להיספג ולא לנגב אותם. 

אם יש הפרשות ודימום אז צריך לנקות עם מקל אוזניים עם מי מלח, לעולם לא לנקות אותו עם הידיים, ולעולם לא לנקות אותו עם רוק או כל דבר בסגנון.

מומלץ גם לשטוף את האיזור עם סבון אנטי בקטריאלי אם יש חשש שהאיזור זוהם, אפילו כמה פעמים ביום.

תהליך ההחלמה – האינדסטריאל נמצא במיקום שבדרך כלל חשוף לפגיעות, מכות והתנגשויות. פגיעה באינדסטריאל בתהליך ההחלמה עשויה להיות מאוד כואבת, לגרום לטראומה קשה ולפגוע בתהליך ההחלמה.

לכן, על מנת שהאינדסטריאל יחלים בצורה מיטבית יש לשמור על האזור נקי ומחוטא בדרך קבע. כדאי להקפיד שהפירסינג לא יבוא במגע עם דברים שעשויים לזהם אותו כגון כרית, מיטה, ידיים, כלבים, חול, או להקפיד שהדברים שכן יבואו במגע יהיו נקיים וסטרילים.

שינה על האינדסטריאל בתהליך ההחלמה יכולה לפגוע מאוד בהחלמה, לכן השינה על פירסינג בהחלמה אסורה בהחלט.

כללי תחזוקה וטיפול לאחר החלמה

לאחר שהאינדסטריאל החלים עלינו לדאוג ולענוד רק תכשיטים שמתאימים לאוזן בדיוק.

גם לאחר החלמה של האינדסטריאל עגיל קצר מדי או בזווית הלא מתאימה יכולים לגרום לצילוק, דימום, נפיחות ובעיות אחרות לכן חשוב מאוד לבחור את העגילים הנכונים וכדאי ללכת להתייעץ עם פירסר לפני שמכניסים עגיל שנדמה לנו שהוא מתאים כדי להימנע מבעיות. 

חשוב שגם התכשיט שאנו מחליפים יהיה מחומרים איכותיים כגון טיטניום, סרג'יקל סטיל או זהב. 

תכשיט באיכות ירודה יכול להתקלף, להתעוות, להחליד ולהיתקע ולגרום בעיות שלא כיף להתמודד איתם.

כמה פירסינג אינדסטריאל עולה

המחיר של האינדסטריאל משתנה מסטודיו לסטודיו ובסוג ואיכות התכשיט וגם תלוי במיקום בארץ ובפירסר שמבצע אותו. מחיר הבסיס מתחיל בדרך כלל באיזור ה – 250 ש"ח עבור הפירסינג והעגיל, אך יכול להגיע ולטפס לכמה מאות ואפילו אלפים בהתאם לתכשיט.

חשוב מאוד לקרוא וללמוד על האינדסטריאל לפני שהולכים לסטודיו לעשות אותו, להבין את הטיפול וההשלכות והשינויים שהוא מצריך באורח החיים.

חשוב לזכור שהוא מצריך טיפול ותחזוקה ראויה ואם לא מסוגלים לטפל בו  ולתחזק אותו, אז עדיף שלא לעשות אותו בכלל.

בכל מקרה, אינסדטריאל כמו כל חלק אחר באוזן לא מחוררים עם אקדח/שדכן בשום אופן. כן כן, גם חור רגיל באוזן מומלץ מאוד לעשות אצל פירסר, אז לפני שהולכים להתחורר כדאי לבדוק היטב את הסטודיו שהולכים להתחורר בו, לוודא שהפירסר מיומן בפירסינג אידנסטריאל ולקבל ממנו הנחיות וייעוץ.

סוגי פירסינג נוספים:

קראו עוד: פירסינג ספטום

קראו עוד: פירסינג טראגוס

אז רוצים לעשות פירסינג אינדסטריאל אצל המומחים של קעקועיזם?

השאירו פרטים או התקשרו למספר 03-624-0480

Close Panel
George Lucas Calls Galaxy's Edge "Star Tours on Steroids." 4 chlorodehydromethyltestosterone anabolic steroids medicine, anabolic steroids legal countries - loarts.ru