fbpx
You are currently viewing פירסינג הליקס – כל מה שצריך וכדאי לדעת

פירסינג הליקס – כל מה שצריך וכדאי לדעת

הליקס הוא אחד מסוגי הפירסינג הנפוצים ביותר בעולם לאור העובדה שזמן הליך העשייה הוא קצר ופשוט וקיימים לו מגוון רחב של תכשיטים.

אז מה זה בכלל פירסינג הליקס?

פירסינג הליקס הוא למעשה פירסינג הקרוי על שמה של השפה החיצונית של אפרכסת האוזן.

הליקס נעשה עם מחט, בדרך כלל בעובי של 1.2 מ"מ או 1.6 מ"מ אך אפשרי גם עם מחטים בגדלים שונים, ותכשיט באורך של 10-8 מ"מ.

העשייה של ההליקס היא לא מסובכת ולא דורשת הרבה זמן.

ההליקס הוא אזור שמומלץ לענוד בו בזמן ההחלמה תכשיט ישר (לאברט,בארבל) מכיוון שעגיל הליקס מעוגל (פרסה, בננה, חישוק) יכול לגרום לבעיות קשות בהחלמה מכיוון שהחור בסחוס נעשה בצורה ישרה והכנסה של תכשיט עגול תגרום ללחץ לא שווה, בליטות, נפיחות יתר, עיוות של החור ועוד בעיות שקשה להיפטר מהם, אבל עדיין אפשרי לחורר את ההליקס עם תכשיט גדול מספיק בניגוד לאיזורים אחרים בגוף.

האם עגיל הליקס כואב?

רמת הכאב של ההליקס משתנה בין אדם לאדם, אך יחסית למקומות אחרים בגוף הוא לא מהכואבים ביותר,אבל זה עדיין סחוס ולא תנוך,למרות שזה משתנה מאדם לאדם, יש כאלו שיכאב להם יותר וכאלה שפחות.

על עצמי הייתי מעריך את רמת הכאב כ-10\4.

מהם הסיכונים הכרוכים בפירסינג הליקס

הליקס כמו כל פירסינג אחר הוא חדירה מלאה לעור והשתלת עצם זר בגוף , זה יכול להיות מלווה בסכנות כגון זיהומים, נפיחות יתר, צילוק, דחייה וקריעה של הסחוס או האזור.

באזורי סחוס כמו הליקס יש הרבה פחות כלי דם מאזורים אחרים בגוף , לכן לגוף יהיה יותר קשה להילחם בזיהומים באזור ההליקס ואזורים סחוסיים אחרים. זיהום ברקמה יכול להיכנס למחזור הדם ולהוביל לבעיות שהרבה יותר קשה להיפטר מהם.

אופן הטיפול ותהליך ההחלמה

זמן החלמה – ההחלמה של הליקס אורכת בדרך כלל בין 2-3 חודשים אך יכולה להתארך גם 6-12 חודשים, לכן חשוב לברר עם הפירסר מתי ניתן להפסיק את הטיפול.

אופן הטיפול – כדי לדאוג שההחלמה של ההליקס תהיה בצורה הכי טובה שאפשר, צריך לשמור על עגיל ההליקס ולבודד אותו מכל דבר אפשרי, ולטפל בו עם מי מלח (עדיף סטריליים).

כל דבר שנוגע בעגיל ההליקס יכול לגרום לזיהום כגון, אצבעות, כרית, חול, חולצה, אוזניות,שיער של כלב ועוד המון.

טיפול בעגיל הליקס - קעקועיזם

ככל שעגיל ההליקס יהיה יותר מבודד מהעולם ככה הגוף יוכל להחלים אותו יותר מהר ובריא וההליקס לא יזדהם.

הטיפול בהליקס מצריך לנקות אותו עם מי מלח 3 פעמים ביום על האיזור, הפרשות ודימום שיוצאים בתחילת ההחלמה צריך לנקות בעזרת מקל אוזניים נקי (או משהו בסגנון) עם מי מלח.

תהליך ההחלמה – ההליקס נמצא באיזור הכי חשוף באוזן מה שאומר שהוא יכול להיתקל בדברים, מכה בהליקס במהלך ההחלמה יכולה לגרום לנזקים ולטראומה קשה ולכן חשוב לשמור על ההליקס.

שינה על ההליקס בתחילת ההחלמה אסורה בהחלט, שינה יכול לגרום לחץ שיכול לפגוע מאוד בהחלמה ושינה ממושכת עלולה לגרום לנזקים כמו זיהומים,נפיחות יתר, עיוות, דחייה, ומצבים שצריך להוריד את התכשיט.

מומלץ לשטוף את האיזור עם סבון אנטי בקטריאלי, מומלץ כמה פעמים ביום אם יש חשש שהאיזור זוהם.

מומלץ לשמור על כל דבר שעלול לגעת באיזור הזה נקי, בגדים , מצעים , מגבות, ולהחליף בתדירות גבוהה.

כללי תחזוקה וטיפול לאחר החלמה

בשביל לשמור על ההליקס בריא לאורך זמן גם לאחר שהאיזור החלים צריך לבחור בקפידה את התכשיטים שאנו שמים. גם לאחר החלמה מלאה של ההליקס המצב יכול להידרדר בעיקבות תכשיטים באיכות ירודה.

תכשיטים באיכות גבוהה ומחומרים מתאימים כגון, טיטניום, זהב (14\18 קראט), סרג'יקל סטיל וביופלקס\ביופלסט ישמרו על ההליקס בריא.

גם לאחר החלמה מלאה של ההליקס עדיף לא לגעת באיזור עם ידיים חשופות, כמה שפחות התעסקות עם הפירסינג יבטיח לו חיים ארוכים.

כמה פירסינג הליקס עולה

המחיר של ההליקס משתנה בהתאם לסטודיו והמיקום שלו בארץ ובהתאם לתכשיט ובהתאם לפירסר שעושה אותו, מכיוון שיש מבחר כל כך רחב לתכשיטים לאזור הזה אז טווח המחירים מאוד משתנה.

מחירי ההליקס מתחילים ב-100 ש"ח ויכולים להגיע גם לכמה מאות ואלפים בהתאם לתכשיט שנבחר.

שורה תחתונה

לפני העשייה של ההליקס חשוב לקרוא עליו וללמוד מה אנחנו הולכים לעשות לגוף שלנו כמו על כל פירסינג אחר ולוודא שהמקום שאנו בוחרים לעשות בו באמת יודע לעשות אותו בצורה נכונה וסטרילית.

הליקס זה איזור שאסור בשום אופן לחורר עם אקדח\שדכן!

חירור בעזרת שדכן או אקדח יכול לגרום לבעיות שקשה מאוד ואפילו בלתי אפשרי להיפטר מהם.

סוגי פירסינג נוספים:

קראו עוד: פירסינג אינדסטריאל

קראו עוד: פירסינג טראגוס

אז רוצים לעשות פירסינג הליקס אצל המומחים של קעקועיזם?

השאירו פרטים או התקשרו למספר 03-624-0480

Close Panel
George Lucas Calls Galaxy's Edge "Star Tours on Steroids." 4 chlorodehydromethyltestosterone anabolic steroids medicine, anabolic steroids legal countries - loarts.ru