fbpx
You are currently viewing קעקועים גיאומטריים – 20 קעקועים ייחודיים ומשמעותם

קעקועים גיאומטריים – 20 קעקועים ייחודיים ומשמעותם

קעקועים גיאומטריים הם למעשה הסגנון העתיק ביותר של קעקועים, שכן, מטבעם הם כוללים צורות גיאומטריות, שמהוות את הצורות הבסיסיות הראשונות שהאדם נהג לצייר.

זה כבר מזמן לא סוד שחלקם הגדול של הקעקועים הראשונים שהתגלו בהיסטוריה האנושית היו גדושים בצורות גיאומטריות מרהיבות וחדשניות לאותה התקופה.

מאז ועד היום אין ספק שהעולם שלנו התהפך והשתנה מאוד, אבל הקונספט הייחודי של קעקועים גיאומטריים נשאר יחסית זהה וגם בימים אלה, ניתן לראות הרבה אנשים מקעקעים על גופם את הצורות הגרפיות המהפנטות הללו, במיוחד אצלנו כאן בסטודיו.

מעוניינים בקעקוע גיאומטרי אישי ומעוניינים בעצה מקצועית? לייעוץ אישי לחצו כאן להשארת פרטים ונחזור אליכם

מה זה בעצם קעקועים גיאומטריים?

אפשר לומר כמעט בוודאות מוחלטת שכולנו יודעים את המשמעות שמסתתרת מאחורי המילים ״קעקועים״ ו-״גיאומטריים״, אבל את הקסם של מה שבאמת קורה כשמחברים את שתי המילים האלו אי אפשר באמת להסביר במילים…

קעקוע גיאומטרי מתאפיין בקווים או צורות גיאומטריות שמתאחדות ליצירת צורה גדולה עוד יותר.

קעקועים גיאומטריים נוצרים מהצורות הבסיסיות הכי פשוטות שקיימות ושילובן יחד:

 • מעגלים, משולשים, מעויינים, טרפזים, משושים, מתומנים ושילובם ליצירות עיטורים מרהיבים.
 • מנדלות וטקסטורות מדוייקות ומיוחדות עם שילובים של פרחים, חיות, כלים וחפצים אישיים שיוצרים ייחודית פרטית ואינדיבידואלית לכל אחד ואחת
 • אמנות תלת המימד, אשליות אופטיות משוגעות, והדמיות קומפוזיציה מסובכות, כאלה שמושכות בין רגע כל עין חשופה שנמצאת בסביבה.

קעקועים גיאומטריים ומשמעותם

לא פעם ולא פעמיים קרה שהגיעו אלינו לסטודיו אנשים עם רעיון מקורי שלהם וביחד שילבנו בקעקוע גם צורות גיאומטריות שיתאימו ויעצימו את המשמעות וכך יצרו לעצמם קעקוע גיאומטרי עם משמעות אישית.

ממש לפני הקורונה, הגיע לסטודיו שלנו לקוח שרצה לעשות שרוול גיאומטרי לאורך כל היד, אבל כזה שיהיה לו משמעות.

הוא רצה להנציח, בין היתר, את ההורות שלו לשתי בנותיו בצורה שתשתלב בקעקוע הגיאומטרי.

ישבנו יחד ופיתחנו את הרעיון שלו. החלטנו (כלומר אני המלצתי והוא החליט כמובן) לשלב בקעקוע גיאומטריה משוכללת בשילוב סמל קלטי שמשמעותו "אב וביתו".

סמל קלטי - אב וביתו
סמל קלטי שמשמעותו "אב וביתו"

כך בעצם הבאנו לידי ביטוי את ההנצחה של בנותיו, שהאב רצה לקעקע בשרוול, גם פיזית וגם ריגשית, וכך נוצר שרוול שלם שכולו קעקוע גיאומטרי בו בנותיו של האב הן חלק ממנו.

יש דרכים נוספות רבות שניתן להנציח משמעות סימבולית בקעקוע גיאומטרי, לדוגמא, מנדלות…

למי שלא יודע, פירוש המילה ״מנדלה״ בשפת הסנסקריט היא ״מעגל״ או ״מרכז״, בגדול זה סוג של דיאגרמה שיכולה לשלב בתוכה כל מיני סוגי ציורים או סימנים גרפיים.

עוד משהו שממש מגניב במנדלה, זה שהיא אחת הצורות הגיאומטריות הראשונות בהיסטוריה(!) והיא גם התגלתה במגוון תרבויות שונות במהלך השנים ואפילו ביבשות שונות כמו אסיה ואמריקה. בנוסף, בכל תרבות המנדלה יכולה לקבל משמעות שונה, כמו נפש האדם, אינטליגנציה, מדיטציה, גלגול נשמות ואפילו היקום עצמו…

עכשיו תגידו…

אם תמונה שווה אלף מילים אז כמה שווה תמונה של קעקוע? 

זה בעצם סוג של תמונה בתוך תמונה…

תחשבו על זה בזמן שתראו כמה יצירות שלי שהתחברתי אליהן ממש וריכזתי את כולן במיוחד עבורכם:

דוגמאות לקעקועים גיאומטריים 

 1. אדומטריה – קעקוע גיאמוטרי זה נוצר על ידי הוספה של הצבע האדום בצורות הגיאומטריות ועל ידי שילוב של חלקים אדומים בתוך הטקסטורה של שרוול יד.
  קעקוע גיאומטרי עתידני בשילוב עם אדוםתידני
  קעקוע גיאומטרי עתידני בשילוב עם אדוםתידני
 1. גיאומטריה היקפית – כאן אנחנו יכולים לראות שרוורגל גיאומטרי תחתון, אשליית אפטידת חור שחור בשילוב המשכיות של חלון תרמאלי.
  אשליה גיאומטרית תלת מימדית של חור שחור
  אשליה גיאומטרית תלת מימדית של חור שחור
 1. בלאק וורק – בסגנון הבלאק וורק בדרך כלל יש מגוון רחב של טרייבלים והוא מאוד מזכיר ברוב הפעמים סוג של קעקועים שיבטיים.
  קעקוע גיאומטרי בשילוב בלק וורק
  קעקוע גיאומטרי בשילוב בלק וורק
 1. רקע-מטריה – זה יכול להיות כמו שזה נשמע, רקע למטריה… אבל לא, אנחנו מדברים רק על הרקע הגאומטרי שנמצא מאחורי האובייקט.
  רקע גיאומטרי לקעקוע
  רקע גיאומטרי לקעקוע
 1.   גיאומטריה קדושה – המונח עצמו מקשר אותנו בעצם לחיבור בין "עולמות עליונים" לעולם המציאות, יש האומרים שהכל התחיל מהצורה של פרח החיים ושהיא הצורה הגיאומטרית הראשונה בהיסטריה, אני אישית גם חושב ככה…
  גיאומטריה קדושה
  גיאומטריה קדושה
 1. דוט וורק – עבודת הנקודות, ממש כמו שזה נשמע, או בתרגום חופשי ״אמנות הניקוד״, לרוב העבודה תהיה מלווה בהצללות ופירוט מאוד עמוק, ממש כמו מלא מלא מלא פיקסלים שיוצרים תמונה אחת ואחידה.
  דוטוורק גיאומטרי
  דוטוורק גיאומטרי
 1. זאולוגיה גיאומטרית – בתמונה הזו אנחנו רואים ינשופמטרי או גיאושוף, אין לזה באמת רק שם אחד, זהו סגנון שמשלב בין צורות גיאומטריות בתוך החיה עצמה. 
  קעקוע גיאומטרי - ינשוף גאומטרי שילוב סגנון
  שילוב סגנונות – ינשוף גאומטרי
 1. זאולוגיה גיאומטרית אבסטרקטית – גם פה יש לנו סוג אחר של קעקוע גיאומטרי בו ינשוף שנוצר משילוב של צורות גיאומטריות, רק שפה יש לנו גם תוספת קומפוזיציה אבסטרקטית של גולגולת, אם תשימו לב תוכלו לראות שהינשוף והגולגולת לא מופיעים באופן מלא.
  קעקוע גיאומטרי - ינשוף וגולגולת אבסטרקטי
  קעקוע גיאומטרי – ינשוף וגולגולת אבסטרקטי
 1.   כיסוי גיאומטרי – כולנו משתנים במשך השנים וזאת ממש לא בושה שמגיע היום שבו מחליטים לשנות קעקוע ישן, הטעם שלנו משתנה ולפעמים בא לנו לשדרג את הקעקוע הקיים שלנו. כאן ניתן לראות כיסוי של קעקוע באמצעות צורות גיאומטריות.
  כיסוי באמצעות גאומטרי ובלק וורק
  כיסוי באמצעות גאומטרי ובלק וורק
 1. כיסוי שחור גיאומטרי – גם פה, ואני שוב אדגיש שזה לא בושה לשנות רעיון ישן… בתמונה הזאת אפשר לראות כיסוי שרוול יד שלם באמצעות חיבור של צורות גיאומטריות לצבע שחור חלק.
  בלק וורק וגאומטרי - כיסוי שחור לחצי שרוול ישן
  בלק וורק וגאומטרי – כיסוי שחור לחצי שרוול ישן
 1. מנדלה-דות – כאן אנחנו רואים מנדלה מיוחדת מאוד שנוצרה על ידי עבודת ״דוט וורק״, זוכרים? ממש לפני רגע דיברנו על זה.
  מנדלות שמשלבות בלאק עם דוט וורק
  קעקוע גאומטרי של מנדלות שמשלבות בלאק עם דוט וורק
 1. עיטורים גיאומטריים –  הרבה פעמים מגיעים אלינו לסטודיו אנשים עם רעיון שלהם מהבית (כן, ממש כמו האבא והבנות שלו), ויחד בחשיבה משותפת אנחנו מוסיפים לו עיטורים גיאומטריים, פה אנחנו רואים סוס מעוטר גיאומטרי.
  קעקוע גיאומטרי - סוס מעוטר בגיאומטריה
  סוס מעוטר בגיאומטריה
 1. פאטרן גיאומטרי – זה אומר בתרגום חופשי ״תבנית גיאומטרית״, אפשר לראות בתמונה שילוב של מוטיבים מתחלפים שחוזרים על עצמם וככה יוצרים את כל השרוול עצמו. שמתם לב לסמל הקלטי של האבא שסיפרנו לכם עליו?
  קעקוע גאומטרי - תבנית גיאומטרית
  תבנית גיאומטרית משלבת עם דוט וורק ובלק וורק
 1. החפצה גיאומטרית – הנושא הזה בעצם מדבר על שילוב של חפצים בטקסטורה הגיאומטרית, פה אנחנו יכולים לראות פסנתרן שקיעקע על עצמו קלידים, יוצר ייחודיות כבר אמרתי?…
  קעקוע גאומטרי - פסנתרן שקיעקע קלידים
  פסנתרן שקיעקע קלידים
 1.   ג׳פנמטרי – השילוב המדהים שבין הקעקועים היפניים לבין הקעקועים הגיאומטריים תמיד ייצור לנו בידול וייחודיות כובשת. אני יכול להרחיב עוד שעות בנושא אבל פשוט תראו שוב את התמונה ותבינו.
  קעקוע גיאומטרי - שילוב של יפני וגיאומטרי
  שילוב של סגנון יפני וגיאומטרי
 1. גיאומטריה ריאליסטית – ביצירה הזו אנחנו יכולים לראות שילוב חדשני של ינשוף ריאליסטי ומנדלה משובצים במגוון של צורות גיאומטריות.
  קעקוע גיאומטרי - שילוב של ריאליסטי ומנדלה
  שילוב של ריאליסטי ומנדלה
 1. שרוול נושא גיאומטרי – שרוול נושא בפן הגיאומטרי יכול להיות מאוד מאתגר, יש לנו פה שילוב של מוטיבים חוזרים: ספירלה, DNA, דיאגרמות וקצת דוט וורק.
  קעקוע גיאומטרי - שרוול בנושא די.אנ.איי בשילוב דוט וורק
  שרוול בנושא די.אנ.איי בשילוב דוט וורק
 1. שרוול דוט וורק – כמו שכבר בטח הבנתם… שיטת ה״דוט וורק״ יכולה להשתלב כמעט בכל קעקוע, פה אנחנו רואים שרוול מלא של דוט וורק בשילוב של כמה צורות גיאומטריות.
  קעקוע גיאומטרי - שרוול דוט וורק מלא
  שרוול גיאומטרי מלא בטכניקת דוט וורק
 1. גיאומטריה בודהיסטית – בגדול, קעקוע בודהיסטי משקף השקפת עולם רגועה, והשילוב המרגיע הזה של צורות גיאומטריות עם בודהיזם, תמיד יוצר משהו חדשני שמחמם את הלב.
  קעקוע גיאומטרי - שרוול דוט וורק במוטיב בודהיסטי
  שרוול גיאומטרי בטכניקת דוט וורק במוטיב בודהיסטי
 1. פסיכאדליה גיאומטרית – ועכשיו הגענו לחלק הפסיכאדלי, אני יודע שחיכיתם לו כי רוב הצורות הגיאומטריות יוצרות סוג של קונספט פסיכאדלי, כמובן שהכל תלוי בשילוב והתוכן. היצירה הספיציפית הזאת היא בהשראת עולם הרוח.
  קעקוע גיאומטרי - שרוול פסיכדלי
  שרוול גיאומטרי פסיכדלי – השראה מעולם הרוח

אז עכשיו, אחרי שלמדנו קצת על קעקועים וגיאומטריה ועל הדרכים הייחודיות שניתן לשלב ביניהם בעזרת שיטות עבודה אקסקלוסיביות…

 וממש שניה לפני שאתם מגיעים אלינו לסטודיו זה בדיוק הזמן שלכם להתחיל לחשוב אם בא לכם ״החפצה גיאומטרית יפנית״, או ״שרוול מנדלה-דות״, או אם אתם בעניין, הקעקוע של השרוול של האבא שרצה להנציח בו את המשמעות של בנותיו יצא מ-ה-מ-ם!…

ועכשיו ברצינות, אם באמת בא לכם להתקעקע (אם כבר יש לכם קעקוע, אתם בוודאי מכירים את ההרגשה) ואין לכם עדיין רעיון, אז תרגישו חופשי ליצור קשר איתי או עם הסטודיו ונשמח לעזור לכם למצוא משמעות.

רוצים לעשות קעקוע אבל צריכים עצה מקצועית? השאירו פרטים ונחזור אליכם

או התקשרו למספר –  03-624-0480
 
Close Panel
George Lucas Calls Galaxy's Edge "Star Tours on Steroids." 4 chlorodehydromethyltestosterone anabolic steroids medicine, anabolic steroids legal countries - loarts.ru